Joshsword
Én így írok
Sokat gondolkodtam, hogy milyen tanácsot is adhatnék, valakinek, aki írással próbálkozik.
Előttem már ketten adtak néhány ötletet.
1, Mielőtt én is adnék, először a barátokról szólnék. Vigyázzunk velük! Nekem hajdanán egy vörösdiplomás lány javítgatta az írásaimat (lektorálta). Sokszor megváltozatta a mondatokban levő szavak sorrendjét, hogy nyelvtanilag helyes legyen. Sajnos ennek, az lett az eredménye, hogy a történet elvesztette az „egyéni” hangulatát. Viszont, az biztos, hogy nagyon sokat számít, ha van néhány ember, akiknek tetszenek az írásaitok!
2, Zene! Hihetetlenül meghatározó és inspiráló, ha megtaláljuk a történethez a megfelelő zenét! Szerintem ezt nem kell részleteznem. Pl. Harchoz – rock.
3, Háttér munka! Amikor valamihez köthető a történetünk, olvassunk egy kicsit a témában. Pl. én egy boszorkányt képzeltem a történetembe, és emiatt rengeteg kutató munkát végeztem. Ráadásul a regényem (A Kereszt Nevében) leginkább az egyházi hitről, a keresztes lovagokról, stb szól. Sokat kellett olvasnom, de ezt szerettem, és élveztem.
4, Szereplők! Hát igen! Ha a történet, nem pár oldal, akkor a szereplők könnyen kavarodhatnak. Előfordult velem, a regényemben, hogy pár fejezettel később, már teljesen más volt a fogadó neve, ahol a főhős felnevelkedett J Én ezért névjegyzéket használok, minden történet elején. Érdemes még az életből is meríteni…nekem sajnos vannak emlékezetes emberek az életemben…(de az ember mindenből tanul és nem kesereg!)
5, Ötletek! Sokszor előfordul, hogy olyankor van egy ötletünk, amikor”nem alkalmas”. Ilyenkor egy darab cetli és gyorsan felírni, mert az agyunk annyira gyors és szelektáló, hogy pár óra múlva, már nem biztos, hogy emlékszünk egy nagyon jó ötletre! Velem gyakran előfordul, hogy egész történeteket álmodok meg. Ha ilyenkor felébredek, akkor kimegyek a konyhába, és gyorsan pár mondatban leírom.
6, Ez tulajdonképpen az 1, és 5, pont keveréke. A történetemben feltűnő személyeknél zárójelben feltűntettem, hogy „valós személy alapján”. Ezek nem csak a múltból lehetnek. Írtam a történetet és kérdeztem a „rajongó táborom”, hogy ki akar bekerülni a regénybe. Kértem őket, hogy adjanak tippet, hogy milyen fő szempontok határozzák meg az általuk kitalált karaktert. Persze, nem az a végleges, amit ők mondanak, mert vagy nem illik bele a történetbe, vagy hihetetlenül nagy baromság. Pl. Egy barátom vak harcos akart lenni. Végül is a földalatti barlangrendszerben…
7, Amikor kitalálunk egy történetet, valójában gondolatokat, elméleteket, elveket akarunk közölni. Ez a lényege az írásnak! Sajnos az a tapasztalatom, hogy sok ember csak a betűket látja. Pl. Pagan című írásomnak több mondandója is van (ebbe most nem megyek bele), de a fő témája a tisztelet, ami nem körvonalazva van, hanem le is íródott. Egy ismerősömtől megkérdeztem, hogy miről szól szerinte a történet: azt felelte, hogy arról, hogy megölnek egy öregembert L …no komment…
Egyelőre ennyi jutott az eszembe.
Még elmesélnék egy vidám kis történetet a történetben lévő nevekről.
Hajdanán J egy barbár harcos volt a történeteim főhőse (kb 20 story, ma már meg se merem mutatni őket senkinek, annyira kezdetlegesek). Az ő neve: TOR.
Egy barátom úgy gondolta, hogy ő is írna néhány történetet, mert sokat szerepjátékozott és rengeteg jó ötlete volt. Kitalált ő is egy barbár harcost: BAR.
Megkérdezte tőlem, hogy beleírhatná-e az én főhősömet az ő történetébe, én persze nem láttam ebben semmi kivetnivalót és beleegyeztem.
Így kezdődött a története:
TAR és BOR mentek az úton…
Mire én: hova? A fodrászhoz vagy a kocsmába?
|
ez a TAR - BOR nagyon nagy,nevettem rajta rendesen :)